İlk kez bir dergiye şiir gönderenler ve daha önce bir dergide şiiri yayımlanmayan şairler, en az 3 şiir ile birlikte biyografi ve fotoğraf göndermelidir.

Şiirler e-posta kanalıyla gelmelidir; [email protected] adresine iletiye iliştirme (attachment) yoluyla eklenmelidir. Word dosyası içinde yer almayan şiirler dikkate alınmayacaktır. WhatsApp üzerinden gelen şiirler dikkate alınmayacaktır.

Birden fazla derginin e-posta adresine aynı anda gönderilen şiirler dikkate alınmayacaktır. Buzdokuz’a gönderilen bir şiirin yazılı ifadeyle geri çekmeden başka dergiye gönderilmemesi gerekmektedir.

Buzdokuz’a gönderilen görsel ürünlerin minimum 1000*1000 piksel olması gerekmektedir.

(Abonelik, satın alma ve yönetimle iletişim için mevcut olan [email protected] adresi, ürün göndermek için kullanılmamalıdır. Söz konusu adrese gelen şiirler değerlendirmeye alınmaz.)

Buzdokuz’a gelen her ürünün ilk gönderilen yayıma hazır versiyonu esas alınacaktır. Düzeltili metinlerin karışmasından Buzdokuz sorumlu değildir. Düzeltili ürünler, gerekirse şiir editörü ve yayın kurulu tarafından yeniden değerlendirilmesi ve oylanması amacıyla yayın kuyruğuna konulabilir.

Şiir dosyalarının içinde şiir başlığının üstüne imzayı oluşturan ad ve soyad eklenmelidir.

Yayımlanmak üzere seçilip editör ve kurul onayı alan şiirlere dair şaire önbilgi verilmesi şartı yoktur. Buzdokuz yayımlayacağı şiirlere dair gerekirse şairle irtibat kurabilir. Bir şiiri yayımlanmayacağı hâlde ortak çalışmalar, atölye vb. etkinlikler için de Buzdokuz şairle irtibat kurabilir. Atölye veya ortak çalışma sonunda çalışılan şiirin yayımlanması konusu yeniden editör ve kurul kararına sunulabilir.

Seçilmeyip elenen şiirlere dair şairlere geri dönüş yapılması Buzdokuz için zorunlu değildir.

Buzdokuz’a gönderildiği tarihten itibaren 3 sayı yayımlanmayan bir ürün, -şayet dergi ile şairi arasında başka türlü bir yazışma/anlaşma yoksa- Buzdokuz’un inisiyatifinden çıkıp şairinin inisiyatifine girer.